top of page
YAZILAR

Bu sayfadan tüm yazılara ulaşabilir, yorum yapabilir ve paylaşabilirsin.

Şehirli Erkek yazı içeriği aksi belirtilmedikçe bağımsız yazarlar tarafından yapılmaktadır. İzinsiz kopyalanması ve yayınlanması kurallarımıza aykırıdır.

  • yigit keskin

Zella Day'in Kaliforniya esintili yeni EP'si yayınladıYaratıcı şarkıcı-söz yazarı Zella Day'in merakla beklenen EP'si Where Does The Devil Hide Concord Records ve Easy Eye Sound ortaklığıyla bu hafta resmi olarak yayınlandı. The Black Keys'den Dan Auerbach tarafından üretilen proje, Zella için canlı, yepyeni bir çağı başlatıyor ve hem bir müzisyen hem de görsel bir yazar olarak gelişimine işaret ediyor.


Stevie Nicks ve Dusty Springfield ekolünden özgür ruhlu bir şarkıcı olan Zella Day, Kalifornia'nın retro tonlarına bürünmüş müziğiyle 2015 yılından beri hayatımızda. Henüz 20'lerinde olan şarkıcı, çıktığı dönemde birçok eleştirmen tarafından "mutlu Lana Del Rey" olarak anılsa da, son EP'sinde o sıcak Kalifornia güneşinin yanı sıra günbatımını anımsatan duygusal tınılar da barındırıyor.Zella, aynı zamanda bu hafta başında üçüncü single olarak “Benny My Dear”ın Lyric Videosunu yayınladı. Keyifli enstrümanlar, göz kamaştırıcı armoniler ve tümü retro akan gitar sololarıyla dolu bir şarkı ve projenin ruhunu tamamen özetleyen bir parça.


Işıltılı şarkılardan, müzik videolarına ve dudak uçuklatan albüm görüntülerine kadar, Where Does The Devil Hide'ın her öğesi, West Coast ve seksenler estetiği taşıyor. Onlarca yıldır West Coast'u evi olarak adlandıran Zella'nın derinden bağlı olduğu bu genetik ve coğrafi köken sayesinde bugün Zella'nın müziğinde genel olarak Tarantino soundtrack'lerinden aşina olduğumuz psychedelic bir etki var.


Where Does The Devil Hide tüm dijital platformlarda.
9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Şehirli Erkekte

Yazar Ol!

bottom of page