top of page
YAZILAR

Bu sayfadan tüm yazılara ulaşabilir, yorum yapabilir ve paylaşabilirsin.

Şehirli Erkek yazı içeriği aksi belirtilmedikçe bağımsız yazarlar tarafından yapılmaktadır. İzinsiz kopyalanması ve yayınlanması kurallarımıza aykırıdır.

  • yigit keskin

Seyahat Tüyoları -1-


Seyahat sitesi momondo’nun ‘Yıllık Uçuş Araştırması’na göre uçuştan 56 gün önce bilet alarak yüzde 28 oranında kar edebilirsiniz. Başka bir deyişle Yılbaşı için bilet almanın tam vakti! Türkiye’de pek çok kişi Aralık ayında seyahate çıkmayı, yeni yıla başka bir şehir ya da ülkede girmeyi planlıyor. Peki, uçak biletini hesaplı bir şekilde satın almak ve seyahat masraflarını minimize etmek için ne yapmalı? Seyahat sitesi momondo’nun geleneksel ‘Yıllık Uçuş Araştırması’ ucuz bilet almanın püf noktalarını açıklıyor.

Araştırma kapsamında, dünya genelinde en çok tercih edilen 100 rotada gerçekleştirilen 13.2 milyar uçuşa dair veriler incelendi. En dikkat çekici sonuçlar şöyle: En ucuz bilet, uçuş tarihinden 56 gün önce bulunuyor. Bileti bu tarihte alarak ortalama yüzde 28 oranında kar etmek mümkün. En pahalı biletler ise uçuş günü alınan biletler.

Araştırmaya göre, 18.00 – 00.00 saatleri arasında gerçekleşecek uçuşların fiyatları, günün diğer saatlerindeki uçuşlara göre daha hesaplı. Saat 15.00’ten önce gerçekleşen uçuşlar, en pahalı seçenekler konumunda. Sabah ve akşam uçuşları arasındaki fiyat farkı ise ortalama yüzde 5.

Salı günlerinde yapılacak uçuşlar, haftanın diğer tüm günlerinden daha uygun fiyata sahip. Haftanın en pahalı günü ise pek çok kişinin seyahat etmeyi tercih ettiği Cumartesi. Verilere göre Salı uçanlar, Cumartesi uçanlara göre yüzde 11 oranında kar edebiliyor.

Diğer yandan bu yılki araştırma, bilet almak için ideal tarihin değiştiğini de ortaya koyuyor. 2014 ve 2015’teki araştırmalar, bu yıllar içerisinde ideal tarihin uçuştan 53 gün öncesi olduğunu göstermişti. Ancak elbette yıldan yıla değişmeyen sonuçlar da var. Örneğin en pahalı seçenek, halen uçuş günü alınan bilet.

Seyahat etmenin ülkemizde diğer ülkelerden çok daha zor ve aşamalı olduğunu düşündüğümüzde, en azından uygun bilet bulmak gibi bir konu cezbedici olabilir.

#seyahat #seyahattüyoları #şehirdenkaçış #uçak #uçakbileti #ucuz #indirim #momondo

80 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Şehirli Erkekte

Yazar Ol!

bottom of page