top of page
YAZILAR

Bu sayfadan tüm yazılara ulaşabilir, yorum yapabilir ve paylaşabilirsin.

Şehirli Erkek yazı içeriği aksi belirtilmedikçe bağımsız yazarlar tarafından yapılmaktadır. İzinsiz kopyalanması ve yayınlanması kurallarımıza aykırıdır.

  • yigit keskin

Şehirli Erkek Kimdir?


Birbirinden tehlikeli iki farklı kavramın bir araya gelerek oluşturduğu bir tamlama... Bir kere sadece erkek kavramı günümüzde yüzlerce dizide, filmde ve kitapta dünyanın en gizemli ve keşfedilemez canlısı olarak betimlenmiş durumda. Şehir dediğimiz kavramdaysa duygusal çağrışım oldukça ön planda. Fakat yine de life style dergilerinde çokça gördüğümüz "Şehirli Erkek" kavramını tanımlamaya çalışacağız.


Çoğunluğun algısı metropol bir şehirde yaşayan, beyaz yakalı, jilet gibi takımları, parlak bir arabası ve spor salonu aboneliği olan erişkin bir erkek modeline karşılık geliyor. Fakat şehir kavramı kapalı mekanlarda sergilenen bir karakterden çok daha fazlasını ifade ettiği için biz bu algıyı doğru bulmuyoruz.Bize göre şehirli erkeğin imajından daha ön planda tuttuğu bir şey var: Macera duygusu. Şehirli erkek, keşfetmeye açık kimsedir. Başarı, stil ve insan ilişkileri olmazsa olmazıdır, evet. Ama ayırıcı özelliği kendi başına yeterli olması ve tek başınayken bile üretken olabilmesinde gizlidir.

Şehirli erkek tüketici değildir, üreticidir. Kanaat önderidir, spesifik tercihleri vardır ve bu hayat görüşünde yaşar. Eğitimlidir ve bu eğitimi üniversite mezuniyetiyle sınırlı tutmaz, her geçen gün yeni bir şeyler öğrenmekten zevk alır.


Ataktır. Tembelliği sevmez, sabahın beşinde de eve girse, ertesi gün dinç ve istekli bir şekilde yaşamına devam eder. Kültüre de, estetiğe de, kendine de önem verir. Ve bunları olması gerektiği için değil, içinden gelerek yapar.

Şehirli erkek zorlamaz. Asalet duygusu vardır ama mütevazılığı da elden bırakmaz. İlişkilerinde tutkuya öncelik verir. Tutku varsa zaten gerisi hızla gelir. Kendi başına ve kendiyle mutludur, o yüzden çevresine mutsuzluk yaymaz. Aksine, bakan insanda enerji uyandıran bir aurası vardır. Kolay kolay vazgeçen olmaz.

Şehirli erkek, yaşar, tadar, seyahat eder, okur, izler, öğrenir, eğlenir, dener; çünkü bunları bıraktığı an biter. Sahip olduğu hayatın değerini bildiğinden tadına vara vara yaşar. Tattıklarını kendine saklamakla kalmaz, paylaşıp etrafına yayar.

#sehirdeerkek

210 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Şehirli Erkekte

Yazar Ol!

bottom of page