top of page
rowell-del-ayre-zsgZwspMoDA-unsplash.jpg

Kullanım Koşulları

1 - Yazı gönderimi ve onay süreci...

 • Yazılarını word dosyası, pdf, ya da doğrudan mail içeriği olarak gönderebilirsin.

 

 • Başlık, alt başlık ve ana metin olarak yapacağın bölümlemeler varsa, bunları değişik font ve puntolarla belirtmen bize yardımcı olacaktır.

 

 • Yazı içeriği kadar fotoğraf kullanımı da önemli. Lisans problemi taşımayan unsplash.com üzerinden ücretsiz fotoğraf seçebilir, indirebilir ve yazının içine gömülü olarak (ayrıca yazının sonunda kullandığın tüm fotoğrafları link olarak) bize gönderebilirsin. Her yazında mutlaka birden fazla fotoğraf içeriği olması gerektiğini unutma. 

 

 

 • Yazın ekibimiz tarafından değerlendirilecektir. Tarz uyumunu yakalamak için editörlerimiz belli değişiklikler yapabilir veya yazını yayına uygun görmeyebilir. Bu durumu kişisel algılamayacağını umuyoruz. ​

2 - Yazım dili, konular ve içerik...

 • Her ne kadar adımız Şehirli Erkek olarak erkek vurgusu taşısa da, sitemiz oldukça heterojen bir yapıya sahip. Cinsiyetçi, kadın haklarını karşısına alan, ayırımcı bir dile sahip, ırkçı söylemler içeren, LGBTİ düşmanı hiçbir yazıyı yayınlamıyor ve bu görüşleri onaylamıyoruz. 

 

 • Siyaset ve Din kavramlarına teorik yaklaşımlı yazılarını incelemekten ve uygunluğuna göre yayınlamaktan mutluluk duyarız. Fakat mevcut siyasal düzen, dinsel çatışmalar üzerine, ya da inanç aşağılayıcı herhangi bir yazının paylaşımının yapılmayacağını bilmeni isteriz. 

 

 • Sanatçı ve sanat eserleri üzerine görüş bildiren yazılarınızı yayınlamaktan mutluluk duyarız. Fakat yargılayıcı bir ta-vır içeren, fanatiklik boyutuna varan, sanatçı hayranlığını aşağılayan yazılardan uzak durmanı tavsiye ederiz. 

 

 • Spor içerikleri olarak istediğin konuda yazabilirsin. Fakat Şehirli Erkek olarak yazı içeriği oluşturmak istediğimiz spor kavramı bireysel sporlarla daha çok örtüşüyor. Gym, Fitness, Yoga vb. vücut ve zihin sağlığını merkeze alan, yamaç paraşütü, sörf, koşu gibi tecrübe kazanımı sağlayan doğa sporları yazmak istediğimiz ses tonuna daha yakın. Futbol üzerine yazan yeterince mecra var. 

 

 • Bunların dışında madde kullanımını özendiren, hayvanlar ve doğa üzerine agresif bir tutum içeren, herhangi bir ülke, millet ve kültürü aşağılayan içerikleri yayınlamayacağımızı bildiririz.​

3 - Şart ve Koşullar

 • Şehirli Erkek’e gönüllü olarak yazı gönderiminde bulunan her yazar, yazılarının yayınlanmasından herhangi bir maddi kazanç beklemeyeceklerini taahhüt etmiş olur. Yapılan gönderimlerin sadece paylaşım amacı güdülerek yazıldığını varsayarak bu konuda platform olarak yazara karşı herhangi bir maddi bir yükümlülük almadığımızı belirtir, içerik oluşturan ve gönderimde bulunan her yazarın bu maddeyi kabul ettiğini varsayarız.

 • Başka herhangi bir site veya yazılı organlardan kopyalanmış, dönüştürülmüş, belirtilmeden alıntılanmış yazı ve fotoğrafların yayınlanması halinde oluşabilecek telif hakları ihlalinden yazarın sorumlu olacağını belirtiriz.

 

 • Yazar, içerik paylaşımı sağlamak için gereken yasal ehliyete sahip bulunduğunu ve verdiği bilgilerin doğruluğunu beyan eder. Aksi durumlar için Şehirli Erkek platformu sorumluluk sahibi değildir.

 • Gönderilen içeriğin editörlerce gözden geçirilip değişiklik yapılabileceği, tekrar düzenlenebileceği, yayınlanmış metni kaldırabileceği ve yayınlanmayacağı ihtimallerini yazar bilir ve kabul eder.

 • Şehirli Erkek'in herhangi bir sebep göstermeksizin kullanıcı şart ve koşullarını, platform’u yeniden organize etme, konu, kapsam ve içeriğini değiştirme, yayınını durdurma hakkı saklıdır. ​

Onayınız alınmıştır.

bottom of page